Zjeżdżalnia dla dzieci – jak wybierać

Bezpieczna zjeżdżalnia dla dzieci aktywnych

Niemal wszystkie dzieci uwielbiają czynnie i energicznie spędzać wolny czas. Najlepszym sposobem na aktywną zabawę jest oczywiście zjeżdżalnia dla dzieci, która zapewnia naszym pociechom długie godziny wspaniałej i wesołej zabawy. Jednakże, przy takiej zabawie przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych Jelcz Laskowice musi zadbać o szczególną opiekę. Podpowiadamy zatem w jaki sposób wybrać najlepszą zjeżdżalnię, która zapewni bezpieczną i spokojną zabawę twojemu dziecku.

Materiał wykonania

Zjeżdżalnia dla dzieci powinna być wykonana zgodnie z europejskimi normami. Przed zakupem warto upewnić się, że produkt jest certyfikowany (opatrzony znakiem CE), a materiał z którego został wykonany jest bezpieczny dla zdrowia naszych podopiecznych. W ostatnim czasie bardzo modnym i mądrym trendem są zabawki z drewna. Takie zabawki są przyjazne dla środowiska, wytrzymałe, bezpieczne, łatwe do czyszczenia. Znaleźć można nawet zabawki dla dwu latka . Oprócz tego nie pękają, są przyjazne w dotyku i mogą służyć kilku pokoleniom. Drewniana zjeżdżalnia zapewni dzieciom odpowiednie bezpieczeństwo. Oprócz tego jej dużym walorem jest elegancki i uniwersalny wygląd. Zabawki z drewna zapewniają dużą neutralność, przez co prezentują się doskonale w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu są także dobrą propozycją, np. na urodzinowy czy świąteczny prezent dla malucha.
Zjeżdżalnię dla dzieci dobiera się odpowiednio do wieku użytkownika. Najmniejszy rozmiar zjeżdżalni doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Stanowi dobrą propozycję dla dzieci, które nie ukończyły 3 lat. Drewniana zjeżdżalnia z nieco dłuższym ślizgiem będzie natomiast odpowiednia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Troska o środowisko

Przy wyborze dziecięcych zabawek warto kierować się także względami ekologicznymi. Eko zabawki to doskonały sposób na łatwą edukację i wczesne uwrażliwienie dziecka na problemy środowiska. Tradycyjne zabawki z drewna takie jak tory wyścigowe zabawki, wykonuje się z naturalnych, przyjemnych w dotyku materiałów. Zachęcają dziecko do twórczej, kreatywnej zabawy, a oprócz tego są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i niemal niemożliwe do zniszczenia. Wprowadzają dużo radości do świata maluchów, pobudzając ich wyobraźnię.