Zabawki dla dwu latka i starszych dzieci

Jak wybrać zabawki dla dwu latka

Na rynku dostępnych jest mnóstwo zabawek. Często dodatkowo stajemy przed trudnym wyborem i nie wiemy co kupić naszemu dziecku. Najlepiej bowiem dobierać zabawki pod kątem predyspozycji dziecka i jego wieku. Jakie zabawki dla dwu latka kupić, by dziecko było zadowolone? Wyboru można dokonać samodzielnie, bądź podpatrzyć, co oferuje dzieciom przedszkole Jelcz Laskowice. Doświadczona kadra doskonale wie, jakie zabawki sprawdzają się najlepiej.

Zabawki dla superbohatera

Jeśli dziecko lubi wcielać się w postać superbohatera, na pewno do gustu przypadnie mu autko – wóz policyjny. Dzięki niemu maluch będzie mógł naśladować dźwięki, jakie wydaje prawdziwe auto policyjne. Dodatkowo dziecko będzie bawić się i uczyć, a rodzic doceni walory edukacyjne, jakie spełnia wóz policyjny zabawka.
Mali chłopcy od wieków bawią się w wojnę. Udawane strzelaniny, podchody, ustawianie wojsk na stoliku i dowodzenie armią plastikowych żołnierzyków to dla nich prawdziwa gratka. Dopełnieniem chłopięcych zabaw stanie się na pewno czołg zabawka. Dzięki niemu mali bohaterowie wojenni będą mogli lepiej wzmocnić siłę swojej armii. Będą mogli także w miniaturze zobaczyć, jak wygląda prawdziwy czołg.

Zabawki motoryzacyjne

Mali chłopcy lubią bawić się autkami. Czy to jeździć nimi po wyimaginowanych ulicach stworzonych wśród wzorów dywanu, czy bawić się z kolegami w wyścigi samochodzików na podwórku. Każdy z chłopców na pewno chociaż raz chciał poczuć się jak mistrz Formuły 1 i usiąść za kierownicą prawdziwego samochodu wyścigowego. Aby spełnić to marzenie można dla chłopca kupić specjalne tory wyścigowe zabawki. Za ich pomocą chłopcy będą mogli do woli ścigać się swoimi małymi samochodzikami. Wystarczy, że ustawią autka na linii startu i wprawią je w ruch. Taka zabawka na pewno zapewni im wielu wrażeń i sprawi, że znajdą zajęcie na wiele godzin.
Kupując zabawki dla dwu latka trzeba wziąć pod uwagę jego zdolność pojmowania świata i to, czym naprawdę lubi się bawić. Zarówno wóz policyjny, czołg jak i tory wyścigowe będą dla niego wspaniałą możliwością na poznawanie świata. Trzeba tylko wybrać takie modele, które będą dostosowane swoją budową do jego wieku – bez ostrych krawędzi i w pełni bezpieczne. Tak, by dziecko nie mogło zjeść małych elementów, czy naklejek.