Transport kontenerowy zabawek dla dzieci z Chin

Sprowadzanie zabawek dla dzieci z Chin

Wiele produktów z których korzystamy, nie jest produkowanych w Polsce. Ten aspekt nie ominął także zabawek dla dzieci. Są one sprowadzane z wielu krajów, ale głównym dostawcą niezmiennie pozostają Chiny. Transport kontenerowy zabawek dla dzieci z Azji, to dość skomplikowany proces. Konieczna jest bowiem znajomość przepisów prawnych oraz odprawy celne. Pozostają również logistyczne aspekty handlu międzynarodowego. Każdy przedsiębiorca musi orientować się w wielu formalnościach. Przy czym podstawą jest rzetelna wycena transportu z tak odległych regionów świata.

Formalności związane z towarem

Zabawki dla dzieci powinny być ciekawe, ale przede wszystkim bezpieczne. Dotyczy to wszystkich produktów bez wyjątku. Zabawki importowane z Chin muszą spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa. W Unii Europejskiej obowiązują normy określone przez dyrektywę zabawkową 2009/48/WE. Wymaga ona, aby wszystkie zabawki na rynku unijnym posiadały oznaczenie CE. W tym przypadku nie ma znaczenia, gdzie produkt został wyprodukowany. Istotne jest jednak, że jest to jedynie deklaracja producenta, niesprawdzana przez instytucje zewnętrzne.

Dodatkowo transport kontenerowy powinien uwzględniać inne certyfikaty. W Polsce jest to między innymi Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny. Natomiast eko zabawki powinny posiadać takich certyfikatów znacznie więcej.

Poza samym towarem, pozostają jeszcze kwestie celne. Każdy towar musi przejść odprawy celne, co wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Zabawki muszą być sklasyfikowane według Międzynarodowego Układu Taryfowego. Ma to znacznie w procesie ustalania stawek celnych. Importer musi więc złożyć deklarację celną. Zawiera ona wszystkie istotne informacje o towarze, w tym wartość, ilość i rodzaj produktów.
Poprawna wycena transportu zabawek powinna obejmować podatki i opłaty celne. Są to kwoty jawne i możliwe do obliczenia odpowiednio wcześniej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kraj importu i rodzaj towaru. Wpływa to bowiem na wysokość stawek.

Transport kontenerowy z pomocą profesjonalistów

Jak wszystko, także transport kontenerowy można organizować na własną rękę. Może się wydawać, że wycena transportu będzie niższa. Jednak potencjalne problemy i brak doświadczenia mogą generować dodatkowe koszty. Lepiej więc skorzystać z pomocy doświadczonego spedytora, który zna specyfikę transportu kontenerowego z Chin.

W tak długim procesie jak transport kolejowy z Chin może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Dlatego tak istotne jest ubezpieczenie towaru na czas transportu. Należy zabezpieczyć się przed potencjalnymi stratami wynikającymi z uszkodzeń czy opóźnień.

Sam transport to nie wszystko. Na długo przed dotarciem ładunku do miejsca docelowego trzeba wiedzieć, co dalej z towarem. Należy więc zaplanować logistykę dotyczącą magazynowania i dystrybucji