Eko zabawki czyli co to dokładnie jest

Eko zabawki czyli jakie?

Chcecie żyć tak, by jak najmniej szkodzić naturze, ale jednocześnie nie chcecie odmawiać waszym pociechom szczęśliwego, pełnego radości dzieciństwa? Zastanawiacie się, jakie zabawki dla dzieci kupować, by maluchy nie poczuły się pokrzywdzone, a jednocześnie mogły się rozwijać poprzez zabawę? Chcecie by przedszkole Jelcz Laskowice także dbało o ekologię? Rozwiązaniem dla Was są eko zabawki, ale co to właściwie znaczy?

Drewno w zgodzie z naturą

Kiedy odwiedzacie sklep z zabawkami, widzicie wokół mnóstwo plastiku i tworzyw. Często jednak wystarczy zapytać, by sprzedawca zaprowadził Was do odpowiedniego działu. Choć przez wiele lat zapomniane, aktualnie zabawki z drewna, które są najbardziej ekologiczne, znajdziecie prawie wszędzie. Są trwałe i bezpieczne, a w dodatku wytworzenie ich odbywa się bez szkody dla naszej planety. Są to nawet odpowiednie zabawki dla dwu latka. Również przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych Jelcz Laskowice często po nie sięga.
Myśląc o zabawkach wykonanych z drewna, większość osób od razu ma przed oczami klocki drewniane, ale nie martwcie się. To nie jest jedyna opcja. Naturalne zabawki, to także puzzle dla dzieci, które wytwarza się z pulpy drzewnej. Często nadruk na nich wykonywany jest ekologicznym tuszem. To doskonały wybór dla malca. Jeżeli macie do dyspozycji kawałek trawnika przed domem, możecie rozważyć eko plac zabaw. Drewniana zjeżdżalnia albo kolorowe drabinki na pewno spodobają się waszym pociechom.

Propozycje dla starszych dzieci

Kupienie eko zabawki dla nieco starszego dziecka, może początkowo wydawać się trudniejsze, ale nawet to już nie stanowi problemu. Coraz częściej możecie spotkać ekologiczne zestawy dla prawdziwych zapalonych konstruktorów. Dla chłopca sprawi prawdziwą przyjemność samodzielnie złożony samochód zdalnie sterowany, którego części w całości są z biodegradowalnych materiałów. Dziewczynkę ucieszy zestaw malarski z przyjaznymi dla środowiska kredkami i farbami.
Ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona, warto więc od małego uczyć, że trzeba o nią dbać. Dając dzieciom prezenty, pamiętajcie, by nie pakować ich w błyszczące, sztuczne folie. Źle prezentują się drewniane tory wyścigowe zabawki, opakowane w masę folii. Zadbajcie, by wszystko było równie eko i zaopatrzcie się zawczasu w torebki biodegradowalne. Dacie w ten sposób naprawdę dobry przykład.